Pożegnanie byłego Proboszcza ks. Jacka Pawlickiego FDP

sierpień 20, 2023

Po 14 latach posługi w naszej Parafii przechodzi do Zduńskiej Woli nasz Proboszcz Ksiądz Jacek Pawlicki. 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta pożegnalna. Z tej okazji w celebrowaniu dzisiejszej Mszy Świętej towarzyszyli Księdzu Proboszczowi inni kapłani – współbracia. Wśród Nich, nasi księża parafialni i oczywiście zaproszeni goście: Ksiądz Prowincjał Polskiej Prowincji Księży Orionistów Krzysztof Miś, a także współbrat od czasów Seminarium i jednocześnie “ziomek” z Włocławka Ksiądz Mariusz Chmielewski. Ksiądz Mariusz i Ksiądz Jacek urodzili się w jednym roku, w jednym mieście, uczyli się w jednym seminarium, są w jednym Zakonie i dodatkowo, gdy ksiądz Jacek 14 lat temu przybywał do Wołomina to jedynym księdzem w Parafii w tamtym momencie był właśnie Ksiądz Mariusz, który dziś miał specjalne uroczyste kazanie. Między innymi wspomniał o tym że Ksiądz Jacek już kiedyś pełnił posługę w Zduńskiej Woli, że ludzie Go tam pamiętają, cenią i na pewno będzie przyjęty dobrze. Po Mszy Świętej ustawiła się sporą kolejka przedstawicieli wspólnot parafialnych, uczniowie z Liceum PUL z ulicy Laskowej, nasz parafialny Chór Sentito, a także pani Burmistrz Elżbieta Radwan. W imieniu Starosty Powiatu Wołomińskiego Pana Adama Lubiaka został odczytany list, gdyż inne służbowe obowiązki nie pozwoliły mu być osobiście.
Ksiądz Proboszcz Jacek Pawlicki jak sam w pewnym momencie powiedział, szybko się wzrusza, co dało się kilkukrotnie zauważyć, jak też to, że tu w Wołominie było mu dobrze. Dziękujemy Księże Jacku za te 14 lat posługi w naszej Parafii, życzymy powodzenia w Zduńskiej Woli i oczywiście zapraszamy do Wołomina w każdej chwili.