Wprowadzenie na urząd proboszcza

sierpień 27, 2023

27 sierpnia 2023 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste powitanie nowego Proboszcza w naszej Parafii – księdza Marcina Chrzęszczyka FDP. Zgodnie z procedurą, uroczystego wprowadzenia dokonał Dziekan Dekanatu Wołomińskiego ksiądz Witold Gajda, Proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej z Wołomina, który odczytał dokument nominacyjny Biskupa Warszawsko – Praskiego Romualda Kamińskiego. W imieniu wspólnot parafialnych powitali Księdza Proboszcza Pan Sylwester Kot z Kościelnej Służby Porządkowej i Pani Janina Mućka ze wspólnoty Caritas. Ksiądz Marcin Chrzęszczyk pochodzi ze Zduńskiej Woli, czyli miasta w którym Zakon Orionistów 100 lat temu rozpoczął swoją posługę na ziemiach polskich. Ksiądz Marcin ma 38 lat, dotychczas pełnił rolę Wikariusza w Zduńskiej Woli oraz był Dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie. Podczas swego pierwszego wystąpienia przed wiernymi w naszej Parafii wspomniał bardzo życzliwie o śp. Księdzu Stefanie Szczygielskim, który przez wiele lat był Proboszczem w Zduńskiej Woli ale też wiele lat był u nas w Wołominie oraz wspomniał o Prowincjale Zakonu Orionistów Krzysztofie Misiu, który był Proboszczem w trakcie pobytu w Seminarium. Na zakończenie Jego pierwszej Mszy Świętej w naszej Parafii Ksiądz Marcin przyjął wiele życzeń i gratulacji. Podczas uroczystej Mszy Świętej obecni byli też rodzice Księdza Proboszcza, którzy przyjechali do Wołomina ze Zduńskiej Woli. Księdzu Proboszczowi gratulujemy nominacji, życzymy dużo łask Bożych, energii do działania i opieki Matki Bożej.