24 godziny Męki Pańskiej

październik 20, 2023

Link do transmisji na żywo: 24 Godziny Męki Pańskiej – YouTube

Pomysł zorganizowania nabożeństwa 24 Godzinnej Męki Pańskiej w Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie zrodził się z potrzeby serc wielu parafian. Pierwsze takie nabożeństwo odbyło się w 2022 roku zaraz po Bożym Ciele tj. 17/18.06 i zostało zorganizowane wraz z Wojownikami Maryi. W tym roku w dniach 20-21.10. odbędzie się drugi raz.

Nabożeństwo rozpocznie się w piątek 20.10. uroczystym wniesieniem Krzyża przez naszą wspólnotę służby porządkowej Totus Tuus. Następnie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.00 Msza Święta rozpoczynająca nabożeństwo pokutne, a od 17.00 rozpoczynamy rozważania, które w tym roku czytają małżeństwa z naszej parafii.

Godzina po godzinie cierpienia Pana Jezusa od momentu pożegnania z matką, poprzez skazanie na śmierć, drogę krzyżową i śmierć na krzyżu. Korzystamy z książki 24 godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa wg objawień Luizy Piccarrety . Podczas trwania nabożeństwa czyli przez 24 godziny, będzie możliwość adoracji krzyża pasyjnego z relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Ponadto w godzinach wskazanych na planie, który będzie powieszony na drzwiach wejściowych do kościoła, będzie możliwość przyjęcia czerwonego szkaplerza Męki Pańskiej.

21.10. o godz. 17 zakończymy adorację uroczystą Mszą Świętą.

W piątek 20.10. do godz. 23.00 oraz w sobotę 21.10. do godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi świętej.

Zapraszamy w tym trudnym dla wszystkich czasie gdzie walka toczy się o rodziny, małżeństwa, młodzież, dzieci, Kościół, Polskę, abyśmy stanęli wraz z Maryją pod krzyżem Naszego Pana Jezusa Chrystusa i błagali Jego Miłosierdzie.

” JEDNA godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem a mnie sprawia wielką radość ” z Dzienniczka Siostry Faustyny