WIARA NA WAKACJACH – rozstrzygnięcie konkursu

listopad 12, 2023

W niedzielę 12 listopada w Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. Wiara na Wakacjach wraz z wręczeniem nagród oraz pokonkursową wystawą wszystkich fotografii zgłoszonych do konkursu. Łącznie 23 autorów zgłosiło 43 zdjęcia, które zostały wywołane ( wydrukowane ) w formacie A4 i zaprezentowane zwiedzającej wystawę publiczności. Wystawa była czynna od 8.00 do około 15.00 a wystawę zwiedzali wierni wychodzący z kolejnych Mszy Świętych. W tym czasie wystawę zwiedziło około 150 osób co wydaje się być dobrym wynikiem ale najważniejsza jest opinia zwiedzających, którym sporo fotografii przypadło do gustu. Szczególne podziękowania należą się Księdzu Marcinowi Chrzęszczykowi, Proboszczowi naszej Parafii, który ufundował nagrody, użyczył Auli do tego wydarzenia i swoją obecnością podczas wręczania nagród uświetnił to wydarzenie. Również bardzo serdeczne podziękowania należą się jurorom, którymi byli przedstawiciele kilku wspólnot z naszej Parafii: Odnowę w Duchu Świętym reprezentowała pani Sylwia Dymerska, która w swojej pracy zawodowej przygotowuje różne materiały ( w tym zdjęcia ) do druku, Światowe Dni Młodzieży reprezentowała pani Aleksandra Skwarska zaś wspólnota Domowego Kościoła była reprezentowana przez panów Andrzeja Kocubę, operatora filmowego i fotografa oraz Krzysztofa Głucha artystę multimedialnego. W zastępstwie Księdza Proboszcza w pracach Jury konkursu uczestniczył Ksiądz Michał Miś. Zaproszeni do konkursu jurorzy zwracali uwagę zarówno na piękno fotografii, walory artystyczne i reportażowe i oczywiście wartości duchowe zgłoszonych prac. Ale największe podziękowania należą się tym, którzy swoją pracę wykonali podczas wakacji, czyli autorom zdjęć. Bez państwa nie byłoby konkursu, nie byłoby wystawy. Dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wydarzenia gorące podziękowania i ogromne BÓG ZAPŁAĆ. A jeśli będzie taka wola Boża to już za niecały rok możecie państwo spodziewać się trzeciej edycji konkursu Wiara na Wakacjach. I tu warto wspomnieć o tym, że zimowe wakacje czyli ferie szkolne też są dobre do fotografowania. Może warto zabrać ze sobą aparat, zrobić zdjęcia i poczekać na ogłoszenie konkursu. Serdecznie zapraszamy!