„Rozśpiewany Wołomin – warsztaty muzyki chóralnej”

styczeń 30, 2024

W dniach 27 – 28 stycznia 2024 r. dzięki życzliwości Proboszcza ks. Marcina Chrzęszczyka w naszej parafii odbyły się otwarte, stacjonarne warsztaty muzyczne „Rozśpiewany Wołomin – warsztaty muzyki chóralnej”, które swoim Patronatem objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Magdalena Hutek – muzyk, dyrygent, pedagog, dyrygent naszego Parafialnego Chóru „Sentito”.

Wydarzenie zgromadziło 45 miłośników śpiewu, którzy przez całą sobotę i niedzielę pod okiem wykwalifikowanej kadry intensywnie pracowali nad repertuarem oraz prawidłową emisją głosu w sekcjach głosowych oraz tutti. Podsumowaniem warsztatów był piękny koncert kolęd w naszym kościele 28 stycznia o godz. 17.00, na który przybyło wielu parafian oraz zaproszonych gości, z Panią Burmistrz na czele. Podczas koncertu chór wykonał 10 kolęd i pastorałek, a w finale mogliśmy usłyszeć kolędę „Bóg się rodzi”, którą wraz z chórzystami zaśpiewali wszyscy obecni na koncercie parafianie i przybyli goście.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wykonawcom! Naszemu Parafialnemu Chórowi „Sentito”, Chórzystom Parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce oraz każdemu, kto zaangażował się w to piękne, muzyczne wydarzenie.

Warsztaty poprowadzili:

Magdalena Hutek – dyrygent, pedagog. Absolwentka Dyrygentury Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyrygentka zespołów muzycznych, animatorka życia kulturalnego. Organizatorka i prowadząca warsztaty muzyczne dla dzieci i chórów. Nauczyciel i instruktor zajęć umuzykalniających.

Paulina Herman –  sopran, pedagog emisji głosu. Ukończyła studia na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie studentka śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC. Absolwentka kursów mistrzowskich z Olgą Pasiecznik oraz Ellą Susmanek. W 2022 roku zadebiutowała w roli „Papageny” w wersji koncertowej opery „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Wykonała również partię sopranu w „Stabat Mater” Pergolesiego, „Oratorio de Noel” C. Saint-Saens’a oraz w „I Litanii Ostrobramskiej” S. Moniuszki.

Jakub Hutek – muzykolog, pedagog i dyrygent. Adiunkt w Katedrze Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Prodziekan Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Rytmiki. Wykładowca akademicki, dyrygent Warszawskiego Chóru Chłopięcego oraz Chóru mieszanego UMFC. Oprócz muzyki chóralnej, wokalista muzyki rozrywkowej. Nominowany do nagrody „Fryderyki” w kategorii muzyka klasyczna. Laureat międzynarodowych festiwali muzyki chóralnej.

Oskar Pietrzak – skrzypek, teoretyk muzyki, dyrygent. Ukończył studia na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki w UMFC, specjalność teoria muzyki. Doskonali swój talent i umiejętności na V roku na kierunku Dyrygentura Chóralna oraz IV roku na kierunku Wokalistyka Chóralna w UMFC. Występował w Filharmonii Narodowej, Teatrze Polskim w Warszawie, śpiewak Warszawskiej Opery Kameralnej. Prezes Chopin University Chamber Choir.

Podczas koncertu wystąpili:

Chór Parafialny „Sentito”

Chórzyści Parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce

Miłośnicy śpiewu obecni na warsztatach

Paulina Herman – solo

Jakub Hutek – solo

Oskar Pietrzak – akompaniament

Władysław Dąbrowski – gitara

Karolina Przywoźna – słowo

Magdalena Hutek – dyrygent

Dziękujemy i czekamy na kolejną ucztę muzyczną!